КВК Габрово изпадна от Суперлигата, ЦСКА и Арда завършиха сезона с победи

20:15, 8 мар 2015, Автор: , Преглеждания:87
Снимка: Спортал

Отборът на КВК Габрово приключи редовния сезон със загуба от Миньор с 0:3 (16:25, 22:25, 13:25) гейма в мач от последния 18-ти кръг на Суперлигата.

По този начин Габрово завършва на последно място в крайното класиране след само 1 победа, 17 загуби и 6 точки. С това габровци изпадат от Суперлигата и през следващия сезон ще играят във Висшата лига.

Миньор пък се спаси от директно изпадане от първенството, като запазва всички шансове за участие в Суперлигата и през следващия сезон.

ЦСКА приключи сезона с победа, след като надигра като домакин Нефтохимик 2010 с 3:1 (25:14, 20:25, 25:18, 26:24) гейма. Така „червените“ завършват на четвърта позиция с 35 точки, а Нефтохимик на следващото пето място с точка по-малко – 34.

Арда пък завърши с чист успех на собствен терен и победи Пирин с 3:0 (25:16, 25:20, 26:24) гейма. Въпреки победата обаче, Арда заема седма позиция с актив от 28 точки, а Пирин на шесто място с точка повече – 29.