Порто срази Базел с четири снаряда

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:53, 10 мар 2015, Автор: , Преглеждания:54

Порто

Отборът на Порто се класира с лекота за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като разби с 3-0 тима на Базел на реванша на „Ещадио до Драгао“. Първият осминафинал между двата състава приключи при равенство 1-1.

Домакините откриха резултата още в 14-ата минута, след като Ясин Брахими реализира много красиво попадение с изстрел от фаул, препарирайки вратаря Вацлик.

Секунди след почивката португалците решиха почти всичко, след като Ектор Ерера вкара  хубав гол с шут от 18 метра.

В 56-ата минута разликата стана класическа, след като бразилецът Каземиро се разписа с бомбен изстрел от свободен удар от 30 метра.

В 76-ата минута Венсан Абубакар оформи крайното 4-0 след чудесен индивидуален пробив и прекрасен шут от двайсетина метра.