Черно море с минимален успех над Марек

Публикувано в: Футбол България, Черно море
17:27, 20 мар 2015, Автор: , Преглеждания:44

Марчин Бургхард

Отборът на Черно море започна с победа участието си във втората шестица на А група, след като се наложи с минималното 1-0 над Марек на стадион „Тича“ във Варна в първия мач от първия кръг на плейофите.

През първата част Себастиан Ернандес се отличи с две прекрасни извеждащи подавания към Вилиян Бижев и Иван Коконов, но техните удари бяха спасявани от вратаря Емил Михайлов. Секунди преди почивката Марчин Бургхард даде преднина на „моряците“ след страхотен удар с левия крак от дъгата на наказателното поле.

В 71-ата минута Тодор Колев бе много до изравнително попадение, но от няколко метра шутира в тялото на Чанович. В 77-ата Бижев не успя да се разпише от чиста позиция, като топката се разходи по голлинията. В 83-ата Ернандес копна кълбото към Бакари, който стреля много мощно, но в аут.

След този успех Черно море има 34 точки и остава на осмата позиция, докато дупничани са 11-и с 14 пункта.