Сити вкара само три на 10 от УБА

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:48, 21 мар 2015, Автор: , Преглеждания:20

Фернандо

Отборът на Манчестър Сити се наложи с 3-0 като домакин над Уест Бромич в първия мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Етихад“ бе под номер 100 за Маурисио Пелегрино като мениджър на „гражданите“.

Срещата започна кошмарно за гостите, след като още във втората минута Гарет МакОли получи директен червен картон за нарушение срещу Вилфред Бони. Тук, обаче, останаха съмнения дали реферът не изгони грешния човек, тъй като Бони фаулиран и от Крейг Доусън секунди по-рано.

„Гражданите“ се възползваха от числения си превес и в 27-ата минута Вилфред Бони вкара първия си гол с екипа на Сити. Нападателят стигна до топката, след като удар на Фернандо бе блокиран, а кълбото се озова в Бони, който с мощна тупалка намери мрежата на Мейхил.

Пет минути преди почивката защитата на гостите сбърка при едно изпълнение на корнер и Йонас Олсон подари топката на Фернандо, който от няколко метра реализира за 2-0.

През второто полувреме Агуеро и Бони нацелиха гредите за домакините, а за УБА Сайдо Берахино улучи напречния стълб. В 77-ата минута Стеван Йоветич стреля ниско от границата на пеналта, а Давид Силва успя да отклони кълбото в мрежата и да оформи крайното 3-0.

След този успех Сити има 61 точки и е на три от лидера Челси, но има два мача по-малко. Уест Бромич е 13-и с 33.