Хуан Мата смълча „Анфийлд“ с два шедьовъра

17:32, 22 мар 2015, Автор: , Преглеждания:36

Хуан Мата

Отборът на Манчестър Юнайтед се наложи с 2-1 при визитата си на Ливърпул на „Анфийлд Роуд“ в дербито на 30-ия кръг на Висшата лига. По този начин гостите се бетонираха в топ 4 на класирането.

„Червените дяволи“ започнаха мечтано двубоя, след като в 14-ата минута Хуан Мата откри резултата. Испанецът получи прекрасен пас от Андер Ерера и с чудесен диагонален изстрел матира Миньоле – 1-0. В 35-ата „мърсисайдци“ бяха много близо до изравнителното попадение, но Адам Лалана пропусна от десетина метра, стреляйки покрай десния стълб на препарирания Давид де Хея.

Стивън Джерард получи червен картон в началото на втората част. Куриозното в случая е, че звездата на мърсисайдци се появи на терена на почивката, а след само 40 секунди игра трябваше да напусне терена. Джерард извърши нарушение срещу Андер Ерера, а след това го настъпи, което принуди главния рефер да му покаже червен картон.

Четвърт час след почивката Юнайтед удвои преднината си, след като Мата направи двойно с Анхел ди Мария, а аржентинецът копна топката към испанеца, който с чудесна странична ножица направи безпомощен Миньоле – 2-0. В средата на второто полувреме Пуул намали все пак пасива, след като Даниел Стъридж получи подаване вдясно и от малък ъгъл хвана неподготвен де Хея – 1-2.

До края домакините атакуваха в търсене на равенството, но вместо това се стигна до дузпа за гостите в последните секунди след нарушение на Джан срещу Блинд. Уейн Рууни застана зад топката, но изстрелът му бе блестящо отразен от Миньоле.

След този успех Юнайтед има 59 точки и остава на четвърта позиция, докато Ливърпул е пети с 54 и все по-малки шансове за място в Шампионската лига.