Загуби за Тодор Скримов и Слави Гоцев в Италия

11:18, 23 мар 2015, Автор: , Преглеждания:76

Todor_Skrimov_2014_15_latina_top-volley.it
Тодор Скримов и Латина взеха само гейм като домакини на Лубе Банка Трея и отстъпиха с 1:3 (25:27, 20:25, 25:19, 26:28) гейма в среща от 24-ия кръг на италианския шампионат.

Тошко Скримов игра само в първите два гейма и завърши с 5 точки – 2 в атака при 25% ефективност, 2 аса и 1 блокада. В посрещане той записа 83% позитивно и 17% перфектно посрещане.

Над всички със страхотните 20 пункта бе Саша Старович, а още 19 прибави Тине Урнаут.

За гостите Джулио Саби бе най-полезен с 18 точки, а Иржи Ковар допълни актива със 17 точки.

В друг мач от кръга, Светослав Гоцев и Монца също успяха да отмъкнат само гейм на собствен терен от Перуджа и завършиха 1:3 (25:21, 16:25, 16:25, 21:25) гейма.

Слави Гоцев игра стабилно цял мач и записа 7 пункта – 3 в нападение при успеваемост от 30% и 4 блока.

Най-резултатен пък бе Якопо Бото с 14 точки, а Андреа Джулиани и Уилямс Падура добавиха по още 10.

За момчетата на Никола Гърбич се отличи сръбската звезда Александър Атанасиевич, който наниза 22 пункта. Той бе определен и за MVP. Кристиан Фром пък допълни с още 17 точки.

След изиграването на тези срещи Латина запазва шестото си място в таблицата с 38 точки, а Монца остава на 10-та позиция с 20 пункта в актива си.