Лион с поредна победа във Франция, Владо Николов с 18 точки

09:29, 30 мар 2015, Автор: , Преглеждания:48

10423707_10205988416020452_1552603476829463137_n
Отборът на Лион записа 17-та победа от началото на сезона във френската Лига А и победи като гост Сен Назер с 3:0 (28:26, 25:21, 25:21) гейма в мач от предпоследния кръг.

Владо Николов отново бе над всички и заби 18 пункта – 17 в атака при 70% ефективност и 1 блокада.

Либерото Владислав Иванов също игра стабилно и отчете 63% позитивно посрещане.

Така Лион остава на трето място в таблицата с актив от 51 точки.

В друга среща от кръга, Мирослав Градинаров и Тулуза също се поздравиха с успех срещу Нант Резе с 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:17) гейма.

Миро Градинаров игра цял мач и завърши със 7 точки – 6 в нападение при 21% успеваемост 1 ас. Той записа и 75% позитивно и 44% перфектно посрещане.

След тази победа Тулуза се изкачи на 7-мо място в класирането и със сигурност ще играят в плейофите.

В последния кръг Градинаров и Тулуза гостуват на Владо Николов, Влади Иванов и Лион в „българско“ дерби.