Левски „оцени“ Черно море с „петица“

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
21:00, 3 апр 2015, Автор: , Преглеждания:39

Левски

Отборът на Левски надигра Черно море с 5-2 в зрелищен мач от 24-ия кръг на А група, игран на стадион „Георги Аспарухов“.

Домакините започнаха отлично мача, след като още в четвъртата минута Либан Абди откри резултата. Антонио Аниете даде прекрасен пас към сомалиеца, който очи в очи срещу Чанович не сбърка – 1-0. В десетата „моряците“ изравниха, след като Петър Златинов центрира от фаул от 35 метра, а топката не бе докосната от никого, което изненада Йоргачевич – 1-1.

Само секунди след това Валери Домовчийки можеше да даде нова преднина на „сините“, но от няколко метра не успя да преодолее Чанович. В 17-ата Домовчийски получи пас в пеналта, пребори се с двама защитници и подаде вдясно към Божидар Краев, който от близка дистанция вкара за 2-1. В 21-ата минута Бакари се откъсна сам срещу вратаря на Левски, но се засуети и Белаид изби кълбото.

В средата на първото полувреме тимът на Стойчо Стоев поведе с 3:1 след гол на Валери Домовчийски. След продължителна атака на „сините“ стражът на Черно море изби нескопосано една топка, тя стигна до Мигел Бедоя пред наказателното поле, ударът му се отклони от главата на Кирил Котев, за да попадне на крака на Домо, който разстреля Чанович за 3:1.

В началото на второто полувреме Аниете направи три поредни пропуска. В 74-ата Симеон Райков получи отличен пас от Марчин Буркхард, след което стреля ниско под плонжа на Йоргачевич за 2-3. Само 120 секунди по-късно Либан Абди преодоля Стефан Станчев и се озова сам срещу Чанович. Стреля под плонжа му, но топката рикошира в крака на Мамуту Кулибали и влетя в мрежата – 4:2.  В добавеното време Борислав Цонев направи резултата 5:2, след като беше изведен перфектно зад защитата от Мигел Бедоя.

След този успех Левски има 38 точки и се бетонира на седмо място, докато Черно море е осми с 34.