Арсенал отказа Ливърпул от топ 4 с разгром на „Емирейтс“

15:41, 4 апр 2015, Автор: , Преглеждания:40

Арсенал

Отборът на Арсенал спечели голямото дерби на 31-ия кръг на Висшата лига, след като надигра с 4-1 тима на Ливърпул на своя „Емирейтс“. По този начин момчетата на Арсен Венгер регистрираха седми пореден успех.

Още в четвъртата минута домакините имаха шанс да открият след силен удар на Санти Касорла, но Симон Миньоле показа класа и спаси с една ръка. В петата Коло Туре загуби топката пред наказателното си поле, след което Аарън Рамзи шутира от десетина метра, но стражът на гостите отново бе непреодолим. В 19-ата минута гостите също стигнаха до великолепна възможност, след като Лазар Маркович се озова очи в очи срещу Оспина, но реши да подава към Рахийм Стърлинг. Пасът на сърбина, обаче, се оказа много силен за английския национал и Пуул пропусна да поведе.

В 37-ата минута „топчиите“ успяха да поведат с малко очакван голмайстор. Рамзи подаде към Ектор Бейерин вдясно, а защитникът проби добре и с чудесен изстрел в десния ъгъл не остави шанс на Миньоле – 1-0. Три по-късно Месут Йозил удвои аванса на Арсенал след точен шут от свободен удар и грешка на Миньоле. В последната минута на първата част Алексис Санчес получи топката от Рамзи, овладя добре и с прекрасен изстрел закова кълбото под гредата на Миньоле – 3-0.

Девет минути след почивката „артилеристите“ можеха да дръпнат с 4 гола след страхотен удар с глава на Оливие Жиру, но Миньоле този път показа класа и с една ръка отрази изстрела на френския нападател. В 76-ата гостите получиха дузпа, а Джордан Хендерсън бе точен след шут в долния десен ъгъл на Оспина. В 84-ата Ливърпул остана с 10 души след втори жълт картон на Емре Джан. В последната минута Начо Монреал нацели страничната греда, а в добавеното време Оливие Жиру сложи точка на спора с хубав удар от границата на пеналта.

След този успех Арсенал има 63 точки и временно се изкачи на второ място в подреждането, докато Пуул е на пета позиция с 54 пункта и много малки надежди за място в Топ 4.