България с драматична загуба на старта на Евроволей 2015

21:21, 4 апр 2015, Автор: , Преглеждания:254
Снимка: CEV

Снимка: CEV

Националният отбор на България за юноши младша възраст започна с драматична загуба участието си на Европейското първенство до 19 години, което се провежда в Турция.

След почти 2 часа игра (116 минути) българските момчета бяха близо до страхотен обрат срещу домакините, след като изоставаха с 0:2, но отстъпиха с 2:3 (19:25, 19:25, 25:15, 25:18, 12:15) гейма.

Все пак възпитаниците на селекционера Драган Иванов взеха точка, която може да се окаже ценна за класирането в група II.

Българските волейболисти бяха подкрепяни от група от свои сънародници, начело с председателя на Националния фенклуб Георги Христов.

Най-резултатен за България бе Стефан Иванов, който записа 18 точки (51 % в нападение). За Турция толкова направи Абдула Чам (1 ас, 2 блокади, 42 % в атака).

Източник: BGvolleyball.com