Лацио върви уверено към ШЛ, Чочев игра срещу Милан

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
17:01, 4 апр 2015, Автор: , Преглеждания:34

Лацио

Отборът на Лацио направи нова крачка към Шампионската лига, след като се наложи с 3-1 при визитата си на Каляри в среща от 29-ия кръг на Серия А.

„Орлите“ от Рим поведоха в резултата след половин час игра, след като неостаряващият Мирослав Клозе засече отблизо центриране на Стефано Маури. Четири минути след почивката сардинци изравниха, след като Марко Сау се разписа след пас на Десена. В 60-ата срещу Кейта бе извършено нарушение в пеналта и реферът посочи бялата точка. Аржентинският национал Лукас Билия реализира от 11-те метра с изстрел с десния крак. В добавеното време Марко Пароло сложи край на интригата, вкарвайки трети попадение за столичани.

След този успех Лацио има 55 точки и остава на трета позиция, на седем от четвъртия Сампдория. Каляри е 18-и с 21 пункта и все по-малки шансове за оцеляване в „калчото“.

Милан надви с 2-1 като гост тима на Палермо. Българският национал Ивайло Чочев се появи в игра за домакините в 54-ата минута. Алесио Черчи даде преднина на „росонерите“ с гол в 37-ата минута. В 71-ата Габриел Палета събори Белоти в наказателното поле и реферът даде дузпа, а Дибала не пропусна от бялата точка – 1-1. В 83-ата минута Жереми Мене открадна топката в центъра на терена, напредна сам и елегантно прехвърли стража на домакините за 2-1.