Хълк прекърши ЦСКА, Зенит докосва титлата в Русия

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
15:51, 5 апр 2015, Автор: , Преглеждания:42

Зенит

Отборът на Зенит победи с 2:1 като домакин тима на ЦСКА (Москва) в дербито на 21-ия кръг на руската Премиер лига. Българският халф Георги Миланов игра през целия мач за гостите, но не направи нещо кой знае колко запомнящо се на терена на стадион „Петровский“.

Резултатът бе открит в 62-ата минута, когато Олег Шатов намери с хубав извеждащ пас Хълк леко вляво от вратата на гостите. Бразилецът се възползва по прекрасен начин от открилата се пред него възможност и със свиреп шут с левия крак опъна мрежата зад безпомощния Акинфеев. В 73-ата питерци удвоиха аванса си, след като Акинфеев със сетни усилия изби удар отблизо удар на Дани. Топката обаче отиде право в дебнещия Хълк, който с лек изстрел направи резултата 2:0.

В 81-ата минута обаче появилият се в игра малко по-рано за столичани младок Карлос Страндберг върна надеждите на тима от Москва. Тийнейджърът получи дълъг извежсащ пас в наказателното поле на гостите от друга резерва – Алексей Березуцкий, овладя по чудесен начин топката и я мушна в мрежата покрай Лодигин. До изравняване на резултата, обаче, не се стигна.

Отборът на Зенит вече има 51 точки и увеличи аванса си пред втория в класирането ЦСКА (Москва) на осем пункта.