Черно море прегази Локо Пловдив и мисли за финала

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Футбол България, Черно море
17:58, 7 апр 2015, Автор: , Преглеждания:39

Черно море

Отборът на Черно море направи сериозна заявка за място на финала в турнира за Купата на България, след като смаза с 5-1 тима на Локомотив Пловдив в първа полуфинална среща, играна на стадион „Тича“ във Варна.

Домакините откриха резултата още в третата минута с великолепен гол на Симеон Райков. Крилото проби самостоятелно по левия фланг, след което с отличен шут реализира за 1-0. В 44-ата Вилиян Бижев получи топката от Себастиан Ернандес и реализира с мощен удар от дъгата на наказателното поле, а топката се удари в десния страничен стълб преди да попадне във вратата на Скорчев.

Три минути след почивката Симеон Райков центрира от корнер към близката греда Марчин Бургхард отклони с глава към далечната греда, откъдето Михаил Венков също с глава нямаше проблеми да вкара! В 58-ата Райков стреля силно от пряк свободен удар, Скорчев боксира топката, но Матиа Курьор бе на правилното място и засече с глава за 4-0.

В 69-ата Мехди Бурабия стреля извън наказателното поле, а след рикошет топката попадна в долния ляв ъгъл на вратата на Чанович. В 77-ата Райков центрира към резервата Бакари, който засече отлично и изпрати топката в горния десен ъгъл за 5-1.