Черно море се справи с Хасково

Публикувано в: Футбол България, Черно море
19:23, 10 апр 2015, Автор: , Преглеждания:33

Симеон Райков

Черно море постигна пета последователна победа на своя стадион „Тича“ в А група, след като срази с 2:0 гостуващия Хасково в първи двубой от третия кръг на плейофите от втората шестица в първенството.

Eдва в последните двайсетина минути „моряците“ подпечатаха успеха си, вкарвайки два бързи гола, които се оказаха решителни за изхода на мача.

Бившият футболист на Лудогорец Себастиан Ернандес откри резултата след подаване на друга резерва – Вилиян Бижев в 71-ата минута.

Шест по-късно с великолепно изпълнение на пряк свободен удар на около 20 метра от голлинията Симеон Райков удвои аванса на домакините.

Черно море остава на осмо място в класирането (второ в долната шестица) с актив от 37 точки – една по-малко от Левски, който утре гостува на Славия.

Хасково продължава да се намира на дъното с едва 11 точки – цели девет по-малко от Локомотив (Пловдив), който е първият отбор над чертата на изпадащите.