Арсенал на 4 точки от върха след осми пореден успех

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:41, 11 апр 2015, Автор: , Преглеждания:31

Арсенал

Отборът на Арсенал записа осма поредна победа във Висшата лига, след като се наложи трудно с 1-0 при визитата си на Бърнли в мач от 32-ия кръг.

Гостите излязоха напред още в 12-ата минута след страхотно меле. Домакините съумяха на няколко пъти да предотвратят гола, но в крайна сметка кълбото попадна в Аарън Рамзи, който със силен шут опъна мрежата – 1-0. В 24-ата Кевин Трипиър нанесе хубав изстрел от свободен удар, но Давид Оспина внимаваше и отрази топката.

През второто полувреме Оспина даде своя принос за успеха на отбора си, спасявайки удари на Дани Ингс и Джордж Бойд, за да предотврати изравняване.

Успехът е осми поред за „артилеристите“, които са втори в подреждането с 66 точки, на 4 от лидера Челси, който има два мача по-малко. Бърнли е предпоследен с 26 точки.