Гладбах без милост срещу Дортмунд, Байерн с класика

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:30, 11 апр 2015, Автор: , Преглеждания:24

Байерн

Шампионът Байерн Мюнхен записа нова победа в Първа Бундеслига, след като се наложи с 3-0 над Айнтрахт Фрайнкфурт в среща от 28-ия кръг, играна на „Алианц Арена“.

Баварците поведоха след четвърт час игра, след като Роберт Левандовски бе точен след изстрел с десния крак и асистенция на Томас Мюлер. В 66-ата минута полският нападател се разписа с глава за 2-0, а в 82-ата Томас Мюлер направи резултата класически, вкарвайки след подаване на Мичел Вайзер.

След този успех Байерн има 70 точки и дръпна с 13 пред втория Волфсбург, но има и мач повече. Айнтрахт е осми с 35.

В дербито на кръга Борусия Мьонхенгладбах надви Борусия Дортмунд с 3-1 като домакин. „Жребците“ откриха резултата още в първата минута след гол на Оскар Венд. В 32-ата Рафаел удвои преднината на своя тим, завършвайки чудесна контраатака. В средата на второто полувреме Хавард Нортвайт доведе нещата до 3-0, а в 77-ата Илкай Гюндоан реализира почетното попадение за „жълто-черните“.