Марек отново пречупи Добруджа и стигна до пети решителен двубой за титлата

21:10, 11 апр 2015, Автор: , Преглеждания:43
Снимка: Спортал

Отборът на  Марек Юнион Ивкони (Дупница) победи като домакин Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (23:25, 29:27, 17:25, 25:19, 15:10)  в четвъртия мач от финалния плейоф в Суперлигата при мъжете, игран в спортната зала на Сливница.

С това волейболистите от Дупница постигнаха втора поредна победа над съперника, като с това изравниха серията 2:2 победи. В битката за златото се играе до три победи, като се стигна до уникален момент, липсвал дълги години в родното първенство и пети решителен мач ще определи шампиона в първата ни група.

Победата бе и истински подарък за рождения ден на либерото на отбора Мартин Божилов, който днес навърши 27 години и заедно със своите съотборници ще има шанс да се бори за четвърта поредна титла досега.

За разлика от третата среща, в четвъртия двубой привържениците и на двата тима бяха доста по-малко, като едва към 800 фена изгледаха победата на Марек. Въпреки това отново дойдоха два автобуса от Дупница, като зрителите неуморно подкрепяха своите.

Получи се изключително равностоен и динамичен мач, в който борбата бе за всяка точка, а равностойността на двата тима доведе и до дълги разигравания, които бяха аплодирани от публиката. Напрежението доведе до множество непредизвикани греши, а изхода на първите два гейма се реши буквално в последните секунди. В първата част неуморимият Коце Стойков пое тежестта да завърши атаката в края на гейма, като това донесе успех на гостите. Във втората част играта излезе извън 25-та точка, като този път нервите на добруджанци не издържаха, а Венци Рагин прати топката в аут, като това сложи край на гейма в полза на Марек.

След равенството 1:1, настъпиха два поредни гейма с големи амплитуди в играта на двата съперника. Третата част тръгна лошо за домакините, които имаха проблеми в посрещане. Отборът на Добруджа започна  с 4:1 в своя полза, продължи да натиска до разгромната разлика 17:10 . Това предопредели гейма и добруджанци го спечелиха безпрепятствено.

Последва обрат, като волейболистите на Марек се стабилизираха и в четвъртата част те започнаха с ударното 6:2. Домакините продължиха да диктуват играта до самия край, като спечелиха гейма и доведоха мача до тайбрек.

В петата решителна част битката отново бе изключително оспорвана, като се започна гонитба точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Добруджа, след което волейболистите на Марек изригнаха и отбелязаха 5 поредни точки, като поведоха с 11:8. При 13:9 този път волейболистите на Марек устояха на атаките на съперника и триумфираха с крайната победа.

Реализатор за победата на Марек стана Михаел Манджуков с 13 точки. Михаил Цветанов и Павел Душков добавиха по 13 точки за успеха.

За Добруджа Димитър Маринков завърши с 18 точки, Костадин Стойков със 17 точки.

Източник: BGvolleyball.com