Владо Николов и Лион на крачка от полуфинал във Франция

13:22, 12 апр 2015, Автор: , Преглеждания:27

00542181
Отборът на Лион с Владимир Николов и Владислав Иванов в редиците си взе „българското“ дерби срещу Валентин Братоев и Ажаксио.

В първия мач от четвъртфиналните плейофи възпитаниците на Силвано Пранди спечелиха с 3:0 (25:17, 26:24, 25:17) гейма.

Владо Николов отново бе най-полезен за своите, след като заби 16 точки – 13 в атака при 42% успеваемост, 2 аса и 1 блокада.

Либерото Владислав Иванов записа 38% позитивно и 38% перфектно посрещане.

От другата страна на мрежата, Вальо Братоев игра стабилно цял мач и завърши с 10 пункта – 9 в нападение при ефективност от 38% и 1 блок. Националът отчете и 28% позитивно и 22% перфектно посрещане.

Така Лион поведе с 1-0 успеха в серията и е само на победа от полуфиналите. Играе се до 2 успеха от 3 мача.

Вторият двубой между двата тима е на 14 април, а евентуалният трети ще бъде на 17 април.