Юнайтед разкова Сити и прекъсна черната си серия

19:56, 12 апр 2015, Автор: , Преглеждания:42

Манчестър Юнайтед

Юнайтед отново е господарят на Манчестър, след като смаза шампиона Сити с 4-2 на „Олд Трафорд“, слагайки край на негативната си серия от четири поредни поражения срещу „гражданите“. Двубоят бе от 32-ия кръг на Висшата лига.

Срещата започна много силно за „гражданите“ и още в шестата минута Хесус Навас се откъсна сам срещу Давид де Хея, но не успя да го преодолее. Само секунди по-късно Джеймс Милнър подаде отлично към Давид Силва вляво, а испанецът даде успореден пас към Серхио Агуеро, който от 3 метра опъна мрежата на „червените дяволи“.

В 14-ата домакините възстановиха равенството, след като Ашли Йънг успя да се измъкне от защитата на Сити и реализира от два метра. В 28-ата Юнайтед направи пълен обрат след продължителна атака. Блинд подаде към Йънг, който центрира от ляво, а Маруан Фелаини бе точен с глава на далечната греда. При попадението останаха съмнения за засада на белгиеца.

Седем минути след почивката Харт запази интригата в срещата, след като отрази силен изстрел от фаул на Рууни. Атаката на домакините продължи и Карик нанесе още един шут, но Харт отново спаси. В средата на втората част Рууни даде блестящ пас към намиращия се в засада Мата, но страничният рефер не вдигна флага, а испанецът напредна добре и реализира технично за 3-1.

В 73-ата минута Ашли Йънг центрира от фаул и Крис Смоулинг заби топката с глава в мрежата на Харт. Секунди преди изтичане на редовното време Агуеро се възползва от асистенция на Сабалета и оформи крайното 2-4.

След този успех Юнайтед има 65 точки и запази третото си място, докато Манчестър Сити остава четвърти с 61 пункта.