Порто шокира Байерн на „До Драгао“

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:48, 15 апр 2015, Автор: , Преглеждания:43

Куарешма

Отборът на Порто хвърли бомбата в първите четвъртфинални срещи в Шампионската лига, след като надигра немския първенец Байерн Мюнхен с 3-1 на своя „Ещадио до Драгао“.

Домакините започнаха шеметно срещата и вкараха два бързи гола до десетата минута. Първо в третата Мануел Нойер събори Джаксън Мартинес и реферът даде дузпа. Рикардо Куарешма бе безкомпромисен и със силен шут откри резултата – 1-0.

В десетата Данте сбърка фатално, Куарешма отне топката и остана сам срещу Нойер и с много техничен удар доведе нещата до 2-0.

В 28-ата баварците намалиха пасива си, след като Жером Боатенг центрира чудесно от десния фланг, защитата на португалците сбърка и Тиаго Алкантара реализира от 7-8 метра за 1-2.

В 65-ата минута Порто успя да върне преднината си от две попадения, след като Алекс Сандро даде далечен пас към Мартинес, Боатенг увисна, а колумбиецът овладя перфектно, след което преодоля Нойер и отбеляза за крайното 3-1.

Реваншът е след седмица на „Алианц Арена“.