Барса се измъчи с Валенсия, но взе ценни точки

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
18:58, 18 апр 2015, Автор: , Преглеждания:29

Луис Суарес

Отборът на Барселона направи нова крачка към титлата в Примера дивисион, след като надделя много трудно с 2-0 над Валенсия на „Ноу Камп“ в дербито на 32-ия кръг.

Срещата започна с гол от съблекалнята за каталунците. Още в 55-ата секунда домакините откриха резултата чрез Луис Суарес, който получи перфектен пас от Лионел Меси и преодоля Диего Алвес – 1-0. В 10-ата минута „прилепите“ получиха дузпа за нарушение на Жерард Пике срещу Родриго. Дани Парехо отправи слаб удар по земя и Клаудио Браво успя да улови, запазвайки аванса на тима си.

Въпреки пропуснатия наказателен удар, гостите продължиха да бъдат изключително агресивни в нападение. В 33-ата минута Пако Алкарес стреля от границата на пеналта, а Браво бе препариран, но кълбото нацели десния стълб на чилийския страж. Седем по-късно Барса пропусна да удвои преднината си, след като Шави свали топката с глава към Меси, който от 8-9 метра шутира встрани от вратата.

Второто полувреме започна доста скучно. В 64-ата минута Меси избухна с чудесен изстрел от фаул, а кълбото попадна в напречната греда. Десетина след това Родриго отправи шут от около точката на дузпата, но Браво показа класа и изби в корнер. В последните секунди на срещата перфектна контра на домакините завърши с гол на Меси за крайното 2-0.

След този успех Барселона има 78 точки и дръпна с пет пред втория Реал Мадрид, който има мач по-малко. Валенсия е четвърти с 65.