Джокович сломи Надал в зрелищен полуфинал

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
18:31, 18 апр 2015, Автор: , Преглеждания:45

Новак Джокович

Новак Джокович се класира за финала на Мастърса в Монте Карло, след като в зрелищен полуфинал се наложи над „краля на клея“ Рафаел Надал с 6-3; 6-3.

Срещата започна отлично за испанеца, който направи пробив още в първия гейм и успя да дръпне с 2-0. От тук до края на сета, обаче, световният номер 1 властваше напълно по корта и даде само гейм на съперника си, надделявайки с 6-3.

Втората част бе равностойна до 3-3, като Надал спаси два брейкбола още в първия гейм. В седмия Джокович съумя да направи решителен пробив след много битка, а след това взе и оставащите два гейма за ново 6-3 и победа след 98 минути игра.

В спора за титлата Ноле ще срещне Томаш Бердих. До момента сърбинът има цели 18 победи от 20 мача срещу чеха и изглежда абсолютен фаворит в утрешния финал.