Лион на полуфинал във Франция, Владо Николов изригна с 29 точки!

08:52, 19 апр 2015, Автор: , Преглеждания:54

10423707_10205988416020452_1552603476829463137_n
Отборът на Лион, където през този сезон играят Владимир Николов и Владислав Иванов се класира за полуфиналите във френската Лига А.

В решителния мач от четвъртфиналите момчетата на Силвано Пранди отстраниха Ажаксио с Валентин Братоев в състава си с драматично 3:2 (25:27, 23:25, 25:22, 25:23, 15:9) гейма.

По този начин Лион спечели серията с 2-1 победи и си гарантира място на полуфинал, а Вальо Братоев и Ажаксио приключват участието си в първенството, като завършват на 6-то място в крайното класиране.

Владо Николов за пореден път изигра фантастичен мач и бе най-резултатен с внушителните 29 точки – 24 в атака при ефективност от 52%, 1 ас и 4 блокади.

Либерото Владислав Иванов отчете 64% позитивно и 55% перфектно посрещане.

От другата страна на мрежата, Вальо Братоев влизаше като резерва и записа 2 точки – 1 от атака и 1 блокада.

На полуфиналите Лион ще срещне Пари Волей. Първият мач е на 28 април, като се играе до 2 успеха от 3 мача.