Славия изпусна Черно море на „Тича“

Публикувано в: Славия, Футбол България, Черно море
17:20, 19 апр 2015, Автор: , Преглеждания:36

Славия

Отборите на Черно море и Славия завършиха наравно 1-1 в среща от 26-ия кръг на А група, играна на стадион „Тича“ във Варна.

Първото полувреме на двубоя мина с надмощие на гостите, но до голове във вратата на Чанович не се стигна. В 19-ата минута Жереми Манзоро направи поредното си остро включване отляво, надбяга Стефан Станчев и центрира остро във вратарското поле. Там играч на Черно море отклони, а в другия край на пеналта Иван Вълчанов пое и шутира мощно към близкия горен ъгъл. Чанович плонжира, но не стигна до топката, а тя отскочи от напречната греда.

В 54-ата минута „белите“, които днес бяха в черни екипи, поведоха в резултата, след като Монзоро изпълни корнер към Славчо Шоколаров, който се пребори за топката на първа греда и потърси Ивайло Димитров на далечната, а таранът с глава заби отблизо за 1-0. Само три по-късно „моряците“ изравниха, след като Марчин Бургхард засече с глава центриране от ъглов удар на Симеон Райков.

В последния четвърт час на мача Славия бе по-активният отбор и пропусна да си тръгне с трите точки от „Тича“. В 77-ата минута Ивайло Димитров укроти кълбото пред дъгата, мина покрай съперник и шутира към горния десен ъгъл. Чанович се разтегна до краен предел, за да избие в корнер. В 84-ата Димитров успя да изведе Манзоро фронтално срещу вратата. Макар с човек на гърба си, французинът си проби път, но стреля встрани покрай лявата греда. В 89-ата Манзоро проби по десния фланг, финтира Стенио и излезе сам срещу Чанович. Той съумя да прокара кълбото покрай вратаря, но Кулибали от трудна позиция успя да изчисти топката от голлинията.

След това реми Черно море остава осми в класирането с 38 точки, докато Славия е на девета позиция с 30.