Байерн показа истинското си лице и смаза Порто на „Алианц Арена“

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:51, 21 апр 2015, Автор: , Преглеждания:48

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен се класира с лекота за полуфиналите на Шампионската лига, след като смаза с 6-1 тима на Порто на „Алианц Арена“ в реванша от четвъртфиналите. По този начин момчетата на Пеп Гуардиола се реваншираха на феновете си за поражението с 1-3 преди седмица на „До Драгао“.

Срещата започна много силно за баварците и още в десетата минута те пропуснаха идеален шанс за откриване на резултата. Роберт Левандовски даде чудесен пас по земя към Томас Мюлер, който се озова сам срещу вратаря на гостите, но стреля в неговото тяло. Топката попадна отново в Левандовски, но полякът нацели страничната греда. Само четири по-късно домакините поведоха, след като Хуан Бернат центрира перфектно от левия фланг, а Тиаго засече кълбото с глава от няколко метра – 1-0.

В средата на първото полувреме авансът на Байерн бе удвоен след изпълнение на корнер. Холгер Бадщубер отклони с глава към партньора си в центъра на отбраната – Жером Боатенг, а последният стреля технично, също с глава, довеждайки нещата до 2-0. В 27-ата минута разликата стана класическа. Левандовски получи прекрасен пас от Мюлер и с точен удар с глава матира Фабиано за трети път.

В 36-ата Мюлер опита изстрел от дистанция, а топката рикошира в краката на Мартинс-Инди и изненада стража на Порто – 4-0. Четири минути след това Роберт Левандовски направи нещата кошмарни за Порто с пети гол. Томас Мюлер го намери с подаване отдясно, и Левандовски направи за смях защитата на съперника – 5-0/

През второто полувреме темпото тотално се промени, като Байерн определено не се опитваше да направи срамен резултата. Чак в 73-та минута обаче Порто успя да се възползва от това отпускане на съперника, и да върне един гол. Джаксън Мартинес го направи, след като засече с глава центриране на Евандро.

Само четири минути по-късно, отново Мартинес пропусна да върне сериозно интригата, с втори гол, но топката прелетя покрай вратата на Нойер.  Марио Гьоце от своя страна не съумя в следващата атака на Байерн да приключи нещата, с шести гол, като ударът му мина на педя от гредата. Все пак, реална надежда за Порто така и нямаше, а в 87-та минута Иван Маркано остави своите 10 до края. Маркано бе изгонен за груб фаул срещу Тиаго, а Чаби Алонсо от пряк свободен удар оформи крайното 6:1.