Берое надигра Лудогорец и остава в битката за Лига Европа

Публикувано в: Берое, Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:56, 25 апр 2015, Автор: , Преглеждания:70

Иво Иванов

Отборът на Берое запази шансове за класиране в Лига Европа, след като надигра шампиона Лудогорец с 2-0 като домакин в дербито на 27-ия кръг на А група.

Момчетата на Петър Хубчев откриха резултата в 38-ата минута след изпълнение на корнер. Георги Костадинов отклони топката с глава, тя се озова в Елиаш, чийто шут бе блокиран от Александров. Кълбото попадна в Иво Иванов, който със силен изстрел намери мрежата на Владо Стоянов.

В 61-ата минута Атанас Зехиров направи чудесен рейд по десния фланг, задмина Брайън Ангуло като конус по време на тренировка и след това с чудесен изстрел преодоля и Стоянов – 2-0.

След този успех Берое има 44 точки и се изкачи на четвърто място в класирането, докато Лудогорец е убедителен лидер с 55.