Резервите на Левски засилиха Марек към Б група

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
18:59, 25 апр 2015, Автор: , Преглеждания:41

Левски

Отборът на Левски надделя с 3-1 като гост на Марек на стадион „Бончук“ в Дупница в среща от 27-ия кръг на А група. Съставът на Стойчо Стоев бе почти изцяло в резервен вид, като от титулярите играха единствено Аймен Белаид и Роман Прохазка.

До средата на първата част двата тима нямаха сериозни възможности за гол. В 27-ата минута бе първото чисто положение в полза на гостите. Ради Цонев центрира много добре от пряк свободен удар, Лукаш Гикевич не успя да отиграе добре, но топката стигна до Луис Педро. Ударът на холандеца от няколко метра обаче беше спасен от вратаря на дупничани. Само две по-късно Гикевич даде преднина на „сините“, засичайки отлично подаване на Ради Цонев.

В последните секунди на първата част дупничани изравниха резултата след разбъркване пред вратата на Пламен Илиев. След корнер Милен Лахчев свали с глава към Димитър Димитров, а Пламен Илиев не се намеси добре и халфът опъна мрежата.

В 63-ата минута Луис Педро получи топката около границата на наказателното поле и с хубав фалцов удар не остави шансове на Емил Михайлов, за да даде отново преднина на „сините“. В 84-ата Гикевич бе съборен в пеналта и реферът даде дузпа, а Борислав Цоне бе точен за крайното 3-1.

След този успех Левски има 44 точки и остава на седмо място, а Марек е 11-и със 17 и все по-малки шансове за оцеляване.