Саутхемптън и Тотнъм със зрелищно реми

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:50, 25 апр 2015, Автор: , Преглеждания:24

Насер Шадли

Отборите на Саутхемптън и Тотнъм завършиха наравно 2-2 в първия мач от 34-ия кръг на Висшата лига, игран на „Сейнт Мерис“.

Първите двайсет минути на срещата бяха доста скучни и пред двете врати не се случи нищо интересно. В 24-ата Морган Шнайдерлен засече от въздуха центриране от корнер, но Юго Йори показа класа и изби.

В 29-ата гостите не успяха да изчистят една топка, след като Райън Мейсън се подхлъзна и върна много лошо назад към Бен Дейвис, а той бе притиснат от Грациано Пеле в наказателното поле. Италианецът протегна крак и съумя да прати кълбото в мрежата – 1-0.

Две минути преди почивката „шпорите“ възстановиха равенството, след като Ерик Дайър центрира от десния фланг, Хари Кейн отклони леко топката с глава, а тя се удари в гърдите и ръката, която бе прилепена до тялото, на Ерик Ламела и влетя в мрежата на Калвин Дейвис – 1-1.

Десет минути след почивката Стивън Дейвис получи отличен пас от Пеле в пеналта, но от чудесна позиция стреля в аут. В 65-ата „светците“ поведоха за втори път, след като Пеле вкара красиво попадение с глава след центриране на Шейн Лонг.

Пет минути след това лондончани отново се добраха до изравняването. Ерик Дайър даде хубаво подаване към Насер Шадли, който остана сам срещу Дейвис и от малък ъгъл успя да мушне кълбото в мрежата за крайното 2-2.

След този хикс Тотнъм е пети с 58 точки, а Саутхемптън е шести с 57.