Евертън разби Юнайтед на „Гудисън Парк“

17:25, 26 апр 2015, Автор: , Преглеждания:35

Джак Стоунс

Отборът на Евертън разкова Манчестър Юнайтед с 3-0 на „Гудисън Парк“ в ранния неделен сблъсък от 34-ия кръг на Висшата лига.

Срещата започна мечтано за домакините, които откриха резултата още в петата минута след чудесна контра. Топката бе пратена към Джеймс МакКарти, който премина двама защитници на съперника и от трудна позиция стреля покрай Давид де Хея. Гостите отговорите веднага и 120 секунди след това Маруан Фелаини можеше да изравни, но от чиста позиция шутира над вратата.

В 35-ата минута „карамелите“ удвоиха преднината си след изпълнение на трети пореден корнер. Лейтън Бейнс центрира остро към предната греда, където Джак Стоунс се отскубна от Антонио Валенсия и с чудесен удар с глава намери мрежата на „червените дяволи“ – 2-0.

В началото на втората част Уейн Рууни можеше да намали, но от добра позиция не съумя да преодолее Тим Хауърд. В 74-ата минута Рос Баркли даде прекрасен диагонален пас към Кевин Миралас, който напредна и с техничен удар по земя наказа де Хея за трети път – 3-0. В 85-ата Миралас се подигра с трима съперници, след което отправи снаряд от 26 метра, но стражът на гостите изби с  една ръка.

След този успех Евертън има 44 точки и се изкачи до десето място в класирането, а Юнайтед е четвърти с 65.