Реал Мадрид спечели трудно във Виго, Чичарито изригна отново

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:54, 26 апр 2015, Автор: , Преглеждания:27

Чичарито

Отборът на Реал Мадрид остана на 2 точки от лидера в Примера дивисион Барселона, след като надигра Селта с 4-2 като гост в мач от 33-ия кръг.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините, след като в деветата минута Нолито преодоля Карвахал и Яраменди в наказателното поле и с удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на препарирания Касияс – 1-0.

Още до 24-ата минута, обаче, „белият балет“ направи пълен обрат. Първо Тони Кроос изравни в 16-ата след техничен удар при едно меле в пеналта на галисийци. Осем по-късно Чичарито размени няколко паса с Хамес, след което се озова в добра позиция и от малък ъгъл прекара кълбото между краката на Алварес – 2-1.

В 28-ата минута Селта успя да изравни, след като Санти Мина получи подаване зад защитата, но при първия си шут улучи страничната греда, а след това проследи топката и направи успешна добавка за 2-2 пред погледа на Марсело. В 41-ата Роналдо можеше да върне преднината на шампионите, но нацели гредата. Две по-късно Реал все пак поведе отново, след като Хамес отбеляза след асистенция на Кристиано.

В средата на второто полувреме мадридчани решиха всичко, след като Серхио Рамос напредна отлично в центъра на терена, след което даде гениален пас към Хавиер Ернандес. Чичарито овладя чудесно и с елегантен удар преодоля Алварес за четвърти път – 4-2.

След този успех Реал има 79 точки и на 2 от Барселона. Селта е в средата на класирането с 42 пункта.