Чикаго елиминира Милуоки, Клипърс се добра до седми мач срещу „Шпорите“

Публикувано в: Баскетбол, НБА
11:32, 1 май 2015, Автор: , Преглеждания:32

Чикаго

Тимът на Чикаго Булс разби Милуоки Бъкс със 120:66 в мач №6 от плейофната серия между двата тима, с което затвори елиминациите с 4-2 победи и продължават към полуфиналите на Изток, където ще се изправи срещу Кливлънд Кавалиърс.

“Биковете” имаха неочакван герой в шестата среща и той се казваше Майк Дънлийви. Опитното крило поведе съотборниците си към успеха и завърши като най-резултатен с 20 отбелязани точки. По Гасол записа 19 пункта, Джими Бътлър реализира 16, а Дерик Роуз добави 15 плюс 7 асистенции. За тима на Джейсън Кид Заза Пачулия вкара 8 точки.

Лос Анджелис Клипърс удържа Сан Антонио Спърс при поредното си гостуване в Тексас, печелейки със 102:96, като по този начин си извоюваха правото на седми решаващ мач в четвъртфиналната серия на Запад, който ще се играе в “Стейпълс сентър” в “Града на ангелите”.

Блейк Грифин завърши с 26 точки, 12 борби, 6 асистенции, 4 чадъра и без нито една грешка за 41 минути игра. Крис Пол също се отчете с “дабъл-дабъл” – 19 точки и 15 асистенции, а ДеАндре Джордан последва примера на лидерите на отбора и приключи с 15 точки, 14 борби и 3 чадъра.

Италианският снайперист на “шпорите” Марко Белинели изигра най-силния си мач в плейофите до момента и завърши с 23 точки, а Борис Диао записа на сметката си 17 точки, 5 асистенции и 4 борби.