Волфсбург с трета поредна издънка

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:42, 2 май 2015, Автор: , Преглеждания:25

Иван Перишич

Отборът на Волфсбург записа трети пореден мач без успех в Бундеслигата, след като завърши наравно 2-2 с Хановер на „Волксваген Арена“ в среща от 31-ия кръг.

Домакините поведоха малко след средата на първото полувреме, когато Бас Дост вкара с левия крак след подаване на белгиеца Кевин де Бройне. В края на първата част „вълците“ удвоиха преднината си. Де Бройне подаде към Иван Перишич, а хърватинът с чудесен изстрел извън наказателното поле прати топката в мрежата на Цийлер.

Много бързо през второто полувреме гостите стигнаха до възстановяване на статуквото. Първо Джими Бриан намали в 47-ата минута, вкарвайки с глава след подаване на Едгар Приб. Десет по-късно Салиф Сане бе точен след изпълнение на корнер и недоразумение в защитата на домакините – 2-2.

След този хикс Волфсбург има 62 точки и остава на второ място в класирането, докато Хановер е 16-и с 30.