Юве взе крехка преднина преди реванша на „Бернабеу“

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:45, 5 май 2015, Автор: , Преглеждания:34

Карлос Тевес

Отборът на Ювентус взе преднина от 2-1 срещу Реал Мадрид след първия полуфинал от Шампионската лига, игран на „Ювентус Стейдиъм“. Реваншът е на 13 май на „Сантяго Бернабеу“.

Срещата започна много силно за домакините, които още в третата минута обстрелваха вратата на Касияс чрез Тевес, но Сан Икер спаси. В седмата Мората опита да прехвърли технично стража на гостите, но кълбото остана в ръцете на Касияс.

Секунди по-късно Рамос сбърка в собствената си половина и се получи чудесна контра за „старата госпожа“. Тевес бе намерен в наказателното поле и стреля диагонално, Касияс изби с една ръка, но Мората направи добавка от един метър пред погледа на Пепе – 1-0.

„Белият балет“ отговори със силен шут на Тони Кроос от дистанция, но Буфон не бе изненадан. В средата на първата част Роналдо бе изведен вляво сам срещу Буфон и опита диагонален удар, но доста неточно. В 28-ата минута статуквото бе възстановено след чудесна атака на Реал. Хамес получи прекрасен пас в пеналта и отклони с едно докосване на ляво към Роналдо, който бе забравен от защитата на Юве и необезпокояван вкара с глава за 1-1.

В 41-ата испанците бяха близо до пълен обрат, след като Марсело бе изведен вляво и центрира успоредно към Хамес. Колумбиецът направи плонж и стреля с глава, но от три метра нацели напречната греда.

Десетина минути след почивката италианците съумяха да върнат преднината си с гол от дузпа на Тевес. След чудесна контра на домакините аржентинецът навлезе в наказателното поле, където бе препънат от Карвахал и Мартин Аткинсън посочи бялата точка. Тевес бе безкомпромисен и с точен изстрел доведе нещата до 2-1.

До края Реал напълно владееше инициативата, но териториалното превъзходство на играчите на Карло Анчелоти не доведе дори до една опасна голова ситуация пред вратата на Буфон. В последните секунди Йоренте дори можеше да увеличи преднината на Юве, но от няколко метра отправи слаб удар с глава.