Ник Кирьос отстрани Федерер след три тайбрека, Надал с бърза победа в Мадрид

Публикувано в: ATP, Тенис
11:29, 7 май 2015, Автор: , Преглеждания:87

11205001_10153359469290739_8490606216921013914_n
Младата надежда на Австралия Ник Кирьос поднесе голямата изненада на „Мастърса“ в Мадрид, елиминирайки в трисетов трилър Роджър Федерер с 6-7(2); 7-6(5); 7-6(12) след 2 часа и 37 минути.

Следващият съперник на австралиеца е Джон Иснър, който се наложи над Томас Белучи с 2-1 сета.

Шампионът Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата си и постигна бърза победа над американеца Стив Джонсън с 6-4; 6-3 за 74 минути игра.

На осминафиналите Рафа ще играе срещу Симоне Болели, който спечели италианския дуел срещу Лука Вани с 4-6; 6-3; 6-2.

Шестият поставен в схемата Томаш Бердих ще се изправи срещу Жо-Вилфред Цонга на осминафиналите, като това ще бъде осмата им среща на ниво ATP. Бердих се наложи над Ришар Гаске след 7-6(3); 7-5, а Цонга надделя срещу Джак Сок с 6-3; 1-6; 7-6(4).

Фернандо Вердаско и Давид Ферер пък ще определят кой ще продължи на четвъртфиналите в испански сблъсък.

Двамата си осигуриха място на осминафиналите, след като Вердаско направи пълен обрат срещу Марин Чилич и се наложи след 6-7(5); 7-6(5); 6-3. На другия полюс, Ферер нямаше никакви проблеми и отказа Алберт Рамос с 6-4; 6-0.