Надал победи Григор в два сета на четвъртфиналите в Мадрид

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
18:33, 8 май 2015, Автор: , Преглеждания:94

Григор Димитров

Григор Димитров стигна за първи път в кариерата си до четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид, но там бе спрян от „краля на клея“ Рафаел Надал, допускайки поражение с 3-6; 4-6.

Срещата започна много трудно за Гришо, който още в първото си подаване трябваше да спасява три брейкбола, за да поведе с 1-0. В третия гейм, обаче, Рафа стигна до пробив, но веднага след това българинът направи ребрейк на нула – 2-2.

В петия гейм хасковлията отрази нови две точки за пробив, но при поредната си възможност Надал не сбърка и поведе с 3-2. След това нашето момче получи две топки за нов ребрейк, но този път Рафа оцеля и дръпна с 4-2. В деветия гейм Григор отрази още два брейкбола, но в крайна сметка загуби сервиса си, а с това и сета – 3-6.

Втората част стартира прекрасно за Гришо, който след доста оспорван гейм успя да дръпне с пробив и 2-1. Последва труден гейм за българина, който отрази две топки за връщане на брейка и дръпна с 3-1. Испанецът много бързо се върна в сета, изравнявайки за 3-3. В десетия гейм Димитров направи двойна грешка при 40-40 и даде мачбол на съперника си, но последва грешка на Рафа. Феноменален уинър на „краля на клея“ му даде нов мачпойнт, а този път Григор сбърка – 6-4.

С достигането си до четвъртфиналите Григор си гарантира 100 315 евро от наградния фонд и 180 точки за ранглистата.