Левски бетонира седмото си място с победа на „Тича“

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
19:38, 9 май 2015, Автор: , Преглеждания:40

Валери Домовчийски

Отборът на Левски затвърди седмото си място в А група, след като надигра с 2-0 тима на Черно море на стадион „Тича“ във Варна в дербито на втората шестица.

През първото полувреме двата състава имаха по един шанс за гол. В 18-ата минута Бакари се озова сам срещу Йоргачевич след пас на Даниел Георгиев, но вратарят на гостите спаси. Секунди по-късно добра контра на софиянци завърши с пас на Луис Педро към Валери Домовчийски, но нападателят шутира много неточно от десетина метра.

В 75-ата минута Борислав Цонев центрира от корнер, топката се отклони в гърба на Белаид и стигна до Домовчийски, който от 3-4 метра реализира с глава. В добавеното време Либан Абди направи чудесен рейд, след което подаде към Мигел Бедоя, а испанецът не пропиля възможността – 2-0.

След този успех Левски има 50 точки и е твърдо на седмо място, а Черно море е осми с 44.