Радо Стойчев и Матей Казийски отново с титлата в Италия!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
00:02, 14 май 2015, Автор: , Преглеждания:82

Тренто

Радостин Стойчев и Матей Казийски спечелиха четвъртата си титла в Италия, след като техният Тренто се наложи с 3:0 (26:24, 25:20, 25:19) гейма като гост на Модена пред 5000 зрители в Пала Панини. Така финалната серия приключи след четвъртия мач и 3:1 за Трентино.

В първия гейм домакините успяха да се откъснат при 14:11, но Митар Джурич се развихри и Трентино успя да обърне резултата. Така краят на частта се завърза, като на сърбинът Урош Ковачевич се наложи да влиза в ролята на разпределител, за да подаде на Ървин Нгапет. И въпреки едно недоразумение, при което Матей Казийски не успя да овладее добре една контра, Трентино поведе с 26:24.

Във втората част домакините започнаха много лошо, като момчетата на Радо Стойчев поведоха с 5:1. След това последва истинска стрелба от сервиси на Филипо Ланца от едната страна и на Нгапет от другата. Младият разпределител (18 г.) Симоне Джанели продължаваше да прави страхотни за възрастта си неща, а Джурич да бъде ефективен терминал на атаките на Трентино. В състезанието на сервис се включваше и Матей Казийски, който не преставаше да тормози съперника с началния си удар. Благодарение на бомбите, които Кайзер Казийски (както наричат Матей в Тренто), отборът му дръпна с 21:19. Геймът завърши след великолепен сервис на младия разпределител Симоне Джанели.

Третият гейм започна с вихрено 4:0, като волейболистите на домакините изглеждаха безкрайно смутени и по нищо не личеше как могат да реагират. Разликата се увеличаваше на 7:2, 8:4 и 14:10, а играчите на Тренто поглеждаха все по-уверено към триумфа.

Матей Казийски реализира 13 точки (2 аса, 52 % в нападение), колкото добави и Митар Джурич (2 блокади, 52 % в атака). За Модена 13 записа Лука Ветори (1 ас, 43 % в нападение).

За MVP във финалите бе избран напълно заслужено 18-годишният Симоне Джанели, който в последните два мача избухна, разкривайки невероятен талант.

Така сезонът за Трентино приключи по най-добрия начин, след като отборът игра финал за Купата на Италия (загубен от Модена в Болоня) и финал за Купата на ЦЕВ (загуба от руския Динамо Москва). За Радо Стойчев и Матей Казийски това е трети пореден сезон, в който печелят титла, тъй като преди година сториха това в Турция с тима на Халкбанк (Анкара), а преди две отново в Тренто.

източник: BGVolleyball.com