„Лъвовете“ с втора победа в Световната лига след 3:1 над Куба

06:08, 6 юни 2015, Автор: , Преглеждания:347

11122223
Националният ни отбор по волейбол записа втора победа в Световната лига, след като надигра при визитата си Куба с 3:1 (25:19, 25:21, 24:26, 25:23) гейма в първи мач между двата тима от група С.

Кубинците започнаха силно и набързо дръпнаха с 3:0. Нашите отговориха и наваксаха пасива, а резултатът тръгна точка за точка. Последваха чудесни изяви от блокада и сервис на трикольорите, които бяха в основата на комфортна преднина от около 3-4 точкиДо края „Лъвовете“ нямаха проблеми и затвориха частта с 25:19, записвайки първия си спечелен гейм в чужбина тази година.

Вторият гейм беше много равностоен, като точките се движеха плътно една след друга в актива на двата тима. В заключителните моменти обаче, отново българските национали поеха инициативата и прибавиха и тази част в актива си с 25:21, дръпвайки в резултата с 2:0 гейма.

Същият оспорван сценарий от предишния гейм се повтори в третата част, но това продължи само в началото. Постепенно кубинците вдигнаха темпото и поведоха със значителен аванс. „Лъвовете“ успяха да стопят изоставането си и изравниха, а геймът сякаш започна отначало. В самия край опитният капитан на домакините Роландо Сепеда с великолепни атаки и сервис наклони везните в полза на своя тим и сложи край на частта с 26:24 за 1:2.

Четвъртият гейм отново премина в познатия равностоен развой, като двата отбора се „захапаха“, а резултатът вървеше точка за точка. В заключителните моменти обаче, нашите момчета показаха, че са по-класния тим и се наложиха с 25:23 за крайния успех от 3:1.

Най-резултатен за трикольорите бе Тодор Скримов, който заби 15 точки – 11 в атака при 48% ефективност и 4 аса, Николай Пенчев се отчете с 12 – 9 в нападение при успеваемост от 53%, 2 блокади и 1 ас. Мирослав Градинаров пък допълни победния актив с още 11 точки – 10 атаки при ефективност от 75% и 1 ас.

За Куба над всички бе Роландо Сепеда, който наниза 26 пункта, а Османи Уриарте добави още 14.

Утре, неделя, 7 юни е втората среща между България и Куба отново с начален час 03:40ч. българско време.