САЩ помете Русия, Иран открадна точка от Полша

10:24, 7 юни 2015, Автор: , Преглеждания:76

САЩ

Отборът на САЩ постигна четвърта поредна победа в група Б на Световната лига, след като прегази Русия с 3-0 (25-23; 25-21; 25-16) гейма като домакин в Лонг Бийч.

Над всички за американците бе Матю Андерсън, който заби 14 точки. Аарън Ръсел и Мърфи Трой добавиха по още 10. За гостите на ниво бе единствено Павел Мороз, приключил с 12 пункта.

В другия сблъсък от групата Полша се наложи с 3-2 (22-25; 25-22; 25-16; 22-25; 15-6) при второто си домакинство на Иран. Бартош Курек се отличи с 21 точки за „дружина полска“, 14 добави Михал Кубяк, а по 13 записаха Матеуш Мика и Матеуш Бенек. За гостите Шахрам Махмуди заби 20.

В класирането начело е САЩ с пълен актив от 12 точки, Полша има 10, Иран и Русия са с по един пункт.