Сърбия със страхотен обрат срещу Бразилия, Австралия шокира Италия!

13:27, 13 юни 2015, Автор: , Преглеждания:35
Снимка: FIVB

Сърбия изкова изключително сладка победа като домакин на Бразилия в среща от група А на Световната лига. “Плавите“ изоставаха с 0:2, но направиха страхотен обрат и се поздравиха с драматичния успех от 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13) гейма пред повече от 8000 зрители в Нови Сад.

Двубоят продължи 2 часа и 41 минути, а най-резултатен за Сърбия бе звездата Александър Атанасиевич, който наниза 20 точки. Още 13 пък добави Неманя Петрич, а центровете Марко Подрашчанин и Сречко Лисинац допълниха актива с по 12 пункта.

Топреализатор в мача стана Уолъс де Соуса, който заби 24 точки.

Така в класирането водач е Бразилия с 12 точки, а Сърбия е на трето място със 7.

В друг мач от групата, Австралия поднесе изненадата, след като надигра като гост Италия с убедително 3:0 (25:16, 25:18, 25:21) гейма.

„Кенгурата“ доминираха на всички елементи, като на блокада направиха 12 точки срещу едва 5 , а на сервис записаха 7 аса срещу 2 на „адзурите“.

За успеха с 22 пункта най-полезен бе Томас Едгар. За Италия над всички бе Лука Ветори с 15 точки.

Въпреки загубата, Италия заема втора позиция в класирането с 8 пункта, а Австралия е на последно място с 3.