България с втора загуба в Световната лига

04:24, 14 юни 2015, Автор: , Преглеждания:388
Снимка: FIVB

България допусна загуба с 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 20:25) гейма при второто си гостуване на Канада в среща от група С на Световната лига. Въпреки загубата, националите ни остават на второ място в класирането с актив от 10 точки. „Кленовите листа“ пък продължават да са лидер с 18 пункта.

Първите два гейма се развиха еднотипно, като началото бе равностойно, а при първите технически прекъсвания домакините имаха минимално предимство от две точки. След това „кленовите листа“ вдигнаха темпото и увеличиха аванса си. До края канадците нямаха проблеми да вземат частите с 25:18 и 25:19 за 2:0.

В третия гейм българските национали показаха напълно нов облик и натрупаха преднина от 8:2. Тази разлика се запази и при втория таймаут, а нашите продължиха да доминират. Закономерно след този сценарий, момчетата на Константинов нямаха особени затруднения и спечелиха с 25:21, връщайки се отново в мача – 1:2.

В четвъртата част канадците поеха инициативата и дръпнаха със значителен аванс. До края интрига нямаше, а възпитаниците на Глен Хоуг сложиха край на гейма и мача с 25:20 за крайния успех от 3:1.

Най-резултатен за българския тим бе Мирослав Градинаров с 18 точки – 16 в атака при 52% ефективност, 1 ас и блокада, а Тодор Скримов добави още 12 пункта.

За Канада най-полезен бе Джон Перин със 17 точки, а Стивън Маршъл реализира 12.

Следващият уикенд България гостува на Аржентина, а мачовете са на 20 и 21 юни.