Черно море с класика срещу аматьори

Публикувано в: Футбол България, Черно море
20:58, 1 юли 2015, Автор: , Преглеждания:49

Марчин Бургхард

Отборът на Черно море постигна втора победа в контролите си по време на предсезонната си подготовка. В среща, играна на стадион „Младост“ във Варна, елитният тим надделя на Черноморец Балчик с 3:0.

Резултатът бе открит в 20-ата минута след попадение на Симеон Райков. В 22-та Хуан Варея можеше да вкара нов гол за Черно море, но след удара му топката излезе в аут. За гостите най-чистата ситуация бе в 34-та минута, когато Виктор Митев стреля много опасно, но вратарят Александър Чанович изби топката.

В 60-ата минута след удар от 30-тина метра на Марчин Буркхардт топката се отби в напречната греда. В 62-та домакините удвоиха преднината си. Матиас Курьор напредна отдясно и намери непокрит Буркхардт, който с топовен изстрел вкара втория гол за варненци. В 76-та минута Богдан Атанасов, който е на проби в Черно море, вкара много красив гол от воле за 3:0 за домакините.

За събота наставникът на Черно море Никола Спасов е предвидил провеждането на учебна игра.