Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България
21:54, 9 юли 2015, Автор: , Преглеждания:56
Берое

снимка: beroe.bg

Отборът на Берое се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като постигна втори успех срещу литовския Атлантас, този път с 3-1 в Стара Загора. Първата среща завърши при 2-0 за българите.

Двубоят започна мечтано за момчетата на Петър Хубчев, след като още в седмата минута Спас Делев се разписа с техничен изстрел от фаул. В 14-ата Георги Божилов шутира силно от дистанция, но Малинаускас изби в корнер. Секунди по-късно Жуниор Мапуку опита късмета си с удар по тревата, но вратарят на гостите отново отрази топката.

След тази ситуация темпото доста спадна и Берое можеше да бъде наказан в 35-ата минута. Венци Василев загуби левашки топката, което позволи на Андрей Панюков да се откъсне сам срещу Макенджиев, но вратарят на „зелените“ спаси шута на руския нападател. В 43-ата Игор Джоман направи чудесно двойно с Делев и се озова очи в очи с Малинаускас, но стреля неточно. В последната минута на първото полувреме Мапуку получи вляво, след което подаде прекрасен успореден пас към Делев, а бившият национал не пропусна от пет метра – 2-0.

В 66-ата минута Атлантас намали пасива си, след като Овидиус Вербицкас отне топката в половината на Берое и с хубав пас изведе Робертас Вежевичус сам срещу вратаря, а крилото изненада Макенджиев с шут в близкия ъгъл. Само секунди след това Елиаш задържа една наглед безнадеждна топка в наказателното поле, а защитата на Атлантас не изчисти убедително. Кълбото попадна в Мапуку, който отдясно пробва диагонален удар, а Делев добута топката във вратата. Попадението на нападателя обаче падна от засада, която убягна на съдиите.

В следващия кръг Берое ще спори с датския гранд Брьондби.