Бразилия взе ценна победа над САЩ, Полша на полуфинал в Рио

10:08, 17 юли 2015, Автор: , Преглеждания:150
Снимка: FIVB

Бразилия постигна ценна победа над САЩ с 3:1 (28:26, 22:25, 25:22, 27:25) гейма в мач от група I на финалите на Световната лига. По този начин „Селесао“ запазва шансове за продължаване напред в турнира.

За бразилците най-резултатен бе Рикардо Лукарели с 21 точки – 19 в атака при 53% ефективност, 1 ас и 1 блокада, а ветеранът Евандро Гера добави още 16 при успеваемост от 59%.

Топреализатор в двубоя стана звездата Матю Андерсън, който наниза внушителните 30 пункта – 23 в нападение при 68% ефективност, 4 аса и 3 блокади, но и те не бяха достатъчни, за да донесат успеха на „янките“.

Ситуацията в групата е доста заплетена, след като и Бразилия и Франция имат по един успех, а в последния кръг непобедените „Петли“ се изправят срещу САЩ. Двубоят между Франция и САЩ е тази вечер, 17 юли от 20:00 часа.

Световният шампион Полша пък вече си гарантира място на полуфиналите, след като надигра Италия с 3:1 (25:15, 27:25, 20:25, 25:20) гейма в среща от група J, играна снощи.

Най-полезен за „Дружина Полска“ стана капитанът на тима Михал Кубяк, който записа 19 точки – 13 в атака при 50% успеваемост, 2 аса и страхотните 6 блокади. Звездата Бартош Курек се отчете с 18 пункта – 15 в нападение при ефективност от 43% и 3 блока.

За „Скуадра Адзура“ над всички бе Филипо Ланца, който реализира 14 точки – 12 в атака при 40% успеваемост и 2 аса.

В последния си мач Полша играе срещу Сърбия тази вечер от 22:05 часа.