Славия с класика срещу Локо Пловдив след силна втора част

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Славия, Футбол България
20:29, 17 юли 2015, Автор: , Преглеждания:49

Иван Колев

Отборът на Славия започна с победа новия сезон в А група, след като в първия двубой от първия кръг надигра тима на Локомотив Пловдив с 3-0 на стадион „Славия“ в квартал „Овча купел“.

През първата част гостите имаха надмощие, но Георги Петков се намеси решително на два пъти. Още в третата минута Мартин Камбуров стреля опасно, но вратарят на „белите“ изби в корнер. В 28-ата Камбуров продължи топката към Александър Тунчев, който отправи удар с глава от малък ъгъл, но Петков отново спаси.

В 57-ата минута домакините не получиха дузпа за фаул на Пламен Крумов срещу Ивайло Димитров. В средата на второто полувреме Бирсент Карагарен се озова в отлична позиция вляво и шутира от малък ъгъл, но Петков отново отрази кълбото. Само секунди по-късно Славия организира добра атака вдясно. Янис Карабельов получи топката и центрира в наказателното поле, където Димитров засече с глава за 1-0, вкарвайки първото попадение за новия сезон.

В 76-ата минута Петър Атанасов направи добър пробив по левия фланг, след което центрира в пеналта, където Александър Тунчев не се намеси добре и топката попадна в Иван Вълчанов, който отблизо разстреля Теодор Скорчев – 2:0. В 86-ата Вълчанов излезе сам срещу Скорчев, но ударът му бе отразен с крак от вратаря на Локомотив. В последната минута Жереми Манзоро направи добър пробив, навлезе в наказателното поле, след което подаде към Ивайло Димитров, който отблизо изпрати топката във вратата за 3-0.