Ботев и Левски поделиха точките, Огнянов изпорти дузпа

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Левски, Футбол България
20:26, 18 юли 2015, Автор: , Преглеждания:59

Даниел Генов

Отборите на Ботев и Левски завършиха наравно 1-1 във втория мач от първия кръг на А група, игран на стадиона в Коматево.

Първата опасност в мача бе пред вратата на гостите, след като Мариян Огнянов стреля технично от 14 метра, но Боян Йоргачевич улови кълбото без проблеми. В 11-ата „сините“ откриха резултата, след като Георги Костадинов засече с глава центриране от фаул ан Борислав Цонев.

В 18-ата Деян Иванов върна лошо топката към Йоргачевич, а Васев успя да открадне кълбото, но от малък пропиля шанса за изравняване. До почивката „канарчетата“ нямаха чисти възможности за гол, като Гамаков и Балтанов се отличиха с неточни удари.

Второто полувреме стартира с лек натиск на Ботев и в 60-ата минута домакините получиха дузпа. Варела шутира от свободен удар, а топката се удари в ръката на Боби Цонев. Николай Йорданов посочи бялата точка, но Огнянов пропусна наказателния удар, стреляйки покрай десния стълб на Йоргачевич.

В средата на втората част „жълто-черните“ изравниха заслужено резултата. Балтанов даде чудесен пас към резервата Даниел Генов, който овладя на гърди и разстреля вратаря на Левски от десетина метра – 1-1.