Черно море с тежка загуба в Минск

Публикувано в: Избрано, Футбол България, Черно море
19:51, 23 юли 2015, Автор: , Преглеждания:35

Динамо - Черно море

Черно море отпадна във втория предварителен кръг на Лига Европа, след като допусна загуба с 0-4 в реванша срещу Динамо Минск. Първият мач в България бе приключил при 1-1.

Още в четвъртата минута Роман Бегунов можеше да открие резултата, но от десетина метра нацели напречната греда. В седмата Владимир Коритко стреля от дистанция, но в ръцете на Чанович. В 37-ата минута бе единственият шанс за варненци след далечен удар на Симеон Райков, но Гутор изби в корнер.

В 41-ата Коритко даде преднина на Динамо. Халфът стреля технично от фаул и хвана неподготвен Чанович, пращайки топката в горния десен ъгъл. В края на първото полувреме Черно море остава с човек по-малко, след като Тодор Паланков избута в гръб Расадкин и получи втори жълт картон.

В началото на втората част Бурабия даде отличен извеждащ пас към Курьор, който остана сам срещу Гутор, но шутира слабо в ръцете на вратаря. В 58-ата минута Ненад Адамович шутира от 30 метр, и прати топката точно под сглобката за 2-0. В 86-ата Фатош Бечирай бе изведен срещу Чанович и разстреля вратаря от границата на пеналта за 3:0. В добавеното време Бечирай се разписа за втори път и оформи крайното 4-0.