Лудогорец превзе „Тича“ за първа победа при Рибейро

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, Черно море
20:25, 26 юли 2015, Автор: , Преглеждания:157

Лудогорец

Шампионът Лудогорец записа първа победа под ръководството на Бруно Рибейро, след като надделя с 3-2 като гост на носителя на Купата на България Черно море в дербито на втория кръг на А група, играно на стадион „Тича“.

Срещата започна по най-добрия начин за гостите, които откриха резултата в шестата минута. Светослав Дяков даде далечен извеждащ пас към Марселиньо, а бразилецът овладя добре и простреля Китанов за 1-0. В 15-ата Александър Василев бе изведен по левия фланг и центрира отлично към Върджил Мисиджан. Холандецът стреля от въздуха, но топката рикошира в Жиньо и излезе в корнер. Четири минути преди почивката Марселиньо отново бе изведен сам срещу Китанов, но този път се засуети и кълбото му бе избито.

Десет минути след началото на второто полувреме двата отбора се спречкаха в центъра на терена след нарушение на Стефан Станчев срещу Мисиджан. Реферът Георги Йорданов укроти страстите, показвайки жълти картони на Стенио и Минев. В 63-ата Лудогорец организира перфектна контра, която завърши с втори гол във вратата на Китанов. Сисиньо проби отляво, комбинира с Марселиньо, който подаде с петичка към сънародника си, а след това Сисиньо центрира към далечната греда. Там се намираше непокрития Вандерсон, който реализира от 3 метра за 2-0.

В 76-ата минута „моряците“ намалиха пасива си, след като Симеон Райков центрира отлично от десния фланг и Стенио с чудесна странична ножица преодоля Владо Стоянов – 1-2. Последва силен натиск на домакините, но гостите се възползваха от една контра и довършиха съперника си. В 89-ата минута Лукоки пусна пас към Вандерсон в пеналта,а  той продължи за Марселиньо в малкото наказателно поле. В опит да изчисти Стефан Станчев си отбеляза автогол за 3-1 . В последните секунди Матия Курьор наказа грешка на Терзиев и оформи крайното 2-3.

След този успех Лудогорец има три точки и се изкачи на трето място в класирането, докато Черно море е в долната част на таблицата с един пункт.