Арсенал спечели „Къмюнити Шийлд“, Чех отчая Челси

18:55, 2 авг 2015, Автор: , Преглеждания:54

Петер Чех

Отборът на Арсенал спечели за втора поредна година трофея в „Къмюнити Шийлд“, след като надделя с минималното 1-0 над шампиона Челси.

„Артилеристите“ откриха резултата в средата на първото полувреме. Тио Уолкът получи топката на дъгата на наказателното поле, след което подаде вляво към Алекс Окслейд-Чембърлейн. Крилото финтира защитник на съперника и с бомбен изстрел с левия крак не остави шанс на Куртоа – 1-0. В 37-ата шампионите имаха шанс да изравнят, след като Рамирес засече с глава центриране на Лоик Реми, но ударът на бразилеца бе неточен.

Четвърт час след почивката Еден Азар бе изведен добре вляво, но шутира много над вратата на Чех. В 69-ата новият вратар на Арсенал показа класа срещу бившия си тим и извади с две ръце отличен изстрел от фаул на Оскар. Малко след това Курт Зума опита удар с глава, но Чех улови кълбото. В 86-ата „топчиите“ имаха възможност да решат всичко, но Касорла не успя да преодолее Куртоа.

С този успех Арсенал добави трофея от турнира „Къмюнити Шийлд“ за 14-и път в своята колекция. В същото време Арсен Венгер записа първа победа над Жозе Моуриньо в мениджърската си карвера.