Черно море изпусна разгром в „Овча купел“

Публикувано в: Избрано, Славия, Черно море
20:26, 2 авг 2015, Автор: , Преглеждания:86

Вилиян Бижев

Отборът на Черно море спечели първа победа през новия сезон в А група, след като надделя само с 1-0 при визитата си на Славия на стадиона в квартал „Овча купел“ в среща от третия кръг.

Гостите поведоха в 17-ата минута след груба грешка на Димитър Пиргов, който изчисти топката в тялото на Вилиян Бижев. Кълбото стигна до Матия Курьор, а халфът подаде отлично към непокрития Бижев, който от няколко метра реализира за 1-0.

Пет минути след почивката Бижев можеше да удвои аванса на „моряците“, но стреля в ръцете на Петков. В 60-ата грешка на Мбарга даде шанс на Курьор да се отскубне сам срещу вратаря, но звездата на гостите шутира много неточно.

В 65-ата Жереми Манзоро свали топката с глава към Ивайло Димитров, който отправи хубав удар, но Китанов спаси. В 80-ата Петков тръгна да показва техника и финтира Курьор, но след това подари топката на Стенио. Бразилецът напрдна и стреля от 25 метра при празна вата, но не улучи очертанията и.

Малко след това варненци останаха с човек по-малко, след като Мехди Бурабия получи директен червен картон за удар срещу Диего. В 87-ата минута Живко Петков преодоля много красиво Пиргов, но от малък ъгъл улучи страничната греда.

След този успех Черно море има четири точки и се изкачи шесто място в класирането, докато Славия остава лидер с шест пункта.